cikmaksa.lv logo
Iegādājoties zāles pļaujmašīnu vai zāles trimmeri, ir svarīgi ņemt vērā daudzus faktorus, lai atrastu piemērotāko risinājumu jūsu dārza vai zāliena uzturēšanai. Šeit ir daži aspekti, kas būtu jāapsver:
 
Pļaušanas rīku tipi:
Teritorijas un reljefa raksturojums
Pirms pārdomājat zāles pļāvēja iegādi, ir svarīgi noteikt savas dārza platību un reljefu. Daži pļāvēji var būt piemēroti lielām, līdzenām platībām, bet citi var labāk darboties mazākām teritorijām.
 
Pļaušanas veids
Dažādi pļāvēji piedāvā dažādus pļaušanas veidus, piemēram, mulčēšanu, izkraušanu vai zāles sagriešanu. Jums jāizvēlas tāds modelis, kas atbilst jūsu vajadzībām un sniegs labākos rezultātus jūsu dārzā.
 
Dzinēja tips un jauda
Zāles pļāvēju var aprīkot ar dažādiem dzinēju veidiem, piemēram, benzīna, elektrības vai akumulatora. Katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi, piemēram, benzīna pļāvēji ir mobili, bet var radīt troksni un izmešus, bet elektriskie un akumulatora pļāvēji ir klusāki un vides draudzīgāki, bet tiem var būt ierobežota darbības laika ilgums, vads.
 
Apkopes un uzturēšanas prasības
Pirms iegādāties zāles pļāvēju, ir vērts ņemt vērā arī apkopes un uzturēšanas prasības. Piemēram, benzīna pļāvēji var prasīt regulāru eļļas maiņu un dzinēja uzturēšanu, savukārt elektriskie pļāvēji uzlādes iespēju.
 
Ergonomika un lietošanas komforts
Lietošanas komforts ir svarīgs faktors, jo jūs vēlaties, lai pļāvējs būtu viegli lietojams un ērts darbam. Ņemiet vērā pļāvēja svara, roktura ergonomiku un citas ērtības funkcijas, piemēram, pašgājēji, stumjamie, regulējamu augstumu un vieglu vadību.
 
Drošības funkcijas
Neaizmirstiet par drošību. Pārliecinieties, vai zāles pļāvējam ir drošības funkcijas, piemēram, drošības slēdzis, kas novērš nejaušu iedarbināšanu, vai aizsargplāksne, kas pasargā no zāles daļiņu izmešiem.
 
Pļaušanas platība
Izvēlieties zāles pļāvēju, kas atbilst jūsu zāles platībai un reljefam. Ja zāles platība ir liela, var būt nepieciešams lielāks un spēcīgāks pļāvējs.
 
Trokšņa līmenis
Ja jums ir jutīgi kaimiņi vai vēlaties samazināt trokšņa līmeni, izvēlieties klusu darbināmu pļāvēju, piemēram, elektrisko vai akumulatora pļāvēju.
 
Izmēri un uzglabāšana
ņemiet vērā pļāvēja izmērus un uzglabāšanas iespējas, īpaši, ja jums ir ierobežots uzglabāšanas telpas daudzums.
 
Pieejamie aksesuāri un rezerves daļas
Pārliecinieties, vai ir pieejamas rezerves daļas un aksesuāri jūsu izvēlētajam pļāvējam, lai nodrošinātu tā ilgstošu darbību.