cikmaksa.lv logo
Daži ieteikumi pirms veļas mašīnas pirkuma.

Pirkumam atvēlētais budžets

Neapstrīdamas ir dārgu modeļu priekšrocības, bet, ja jums ir ierobežoti līdzekļi, jums vajadzētu izvēlēties atbilstošāko savām iespējām. Tieši optimālā cenas un kvalitātes izvēle varētu garantēt jums ietaupījumu. Ražotāji piedāvā daudzveidīgu funkciju klāstu un plašu cenu diapazonu, izgatavojot savus modeļus pēc iespējas plašākam klientu lokam, un dažreiz arī ar ražotāja paplašinātu garantiju.

Uzstādīšanas vieta un veļas iekraušanas veids

Skatoties uz vietu, kur veļas mašīna būs jānovieto, jāizvēlas tās izmēri. Tas var būt stūris virtuvē vai niša vannas istabā, vai arī iebūvējams modelis mēbelēs, vai mums ir ļoti maz vietas - un mums ir jānovieto veļas mašīna zem izlietnes utt. Veļas mašīnu izmēri visbiežāk ir standarta: priekšējās lādējamo modeļu izmēri ir 60x85x45, vertikālajiem modeļiem - 40x90x60 cm. Ja vietas nepietiek, tad jāmeklē šauru veļas mašīnu modeļu virzienā. Šaura niša ir samērā sarežģīta lieta. Jūs varat arī novietot veļas mašīnu zem izlietnes, un šeit vispirms jāpievērš uzmanība modeļa augstumam un tā izmēriem. Visdrīzāk jums būs nepieciešams augstums ap 51 cm, kā arī jāmeklē pašas izlietnes izmēri, lai tie derētu kopā ar veļas mašīnu.

Funkciju izpēte un tilpums

Tilpumu nosaka kilogramos un norāda, cik kilogramus veļas var izmazgāt vienā reizē. Parasti tas svārstās no 3 līdz 9 kg. Jo lielāks tilpums, jo vairāk veļas var izmazgāt vienā reizē. Parasti rādītāji, kas norāda uz enerģijas klasi, ir no A līdz A+++, kur A+++ ir visefektīvākais enerģijas taupīšanas variants. Tāpat svarīgs ir ūdens patēriņš vienā mazgāšanas reizē, centrifūgas klase un tās trokšņu līmenis. Šie rādītāji nosaka, cik ekonomiska un klusa ir veļas mašīna, un cik ātri un sausi tā spēs izgriezt veļu. Svarīgi ir arī, lai visas nepieciešamās programmas būtu veļas mašīnā. Jo vairāk ir funkciju, jo sarežģītāka un dārgāka var būt veļas mašīna. Šķiet, ka par funkcijām, kuras nekad neizmantosit, nav vērts pārmaksāt. Kā svarīgākās funkcijas varētu minēt: ātrā mazgāšana, roku mazgāšana, saudzīgais režīms. Katrs ražotājs var šīs funkcijas nosaukt pēc saviem ieskatiem.

Galvenie veidi:
- ar priekšējo ielādi
- ar augšējo ielādi
- iebūvējamās
- ar žāvētāju

Uzticamība un Ilgtermiņa kvalitāte

Pērkot veļas mašīnu, būtiska ir ne tikai tās pašreizējā veiktspēja, bet arī ilgtermiņa uzticamība un izturība. Pirms veicat galīgo izvēli, izpētiet konkrētā modeļa atsauksmes par ilgtermiņa lietošanas pieredzi. Uzziniet par ražotāja reputāciju attiecībā uz produktu izturību un to, cik uzticami tiek nodrošinātas garantijas un pēcklientu serviss.
Iespējams, izmantojot mājas elektronikas forumus vai patērētāju pārskatus, iegūsiet vērtīgu informāciju par to, kā konkrētais veļas mašīnas modelis iztur regulāro un intensīvu izmantošanu, kā arī kā ražotājs rīkojas gadījumā, ja rodas problēmas.
Uzticama un ilgtermiņa izvēle var nodrošināt, ka jūsu ieguldījums ir ilgspējīgs un ka veļas mašīna kalpos jums efektīvi un bez traucējumiem ilgu laiku.


Pirms galīgā lēmuma pieņemšanas, iesakām padziļināti izpētīt tirgus piedāvājumu un izvērtēt gan tehniskos parametrus, gan ikdienas lietošanas ērtības. Turklāt, konsultējieties ar citiem patērētājiem, izlasiet pārskatus un atsauksmes, lai iegūtu pilnīgu priekšstatu par izvēlēto veļas mašīnu.